A neurológia (ideggyógyászat) az idegrendszer betegségeinek diagnosztizálásával és kezelésével foglalkozik. Ilyenek például a stroke, a nyaki erek elváltozásai, eszméletvesztés, epilepszia, Parkinson-kór, autoimmun betegségek, demenciák (Altzheimer-kór), krónikus fájdalmak, sérülések okozta betegségek.
A neurológiai betegségek nagy része igen komplex; ezért a szakorvosi vizsgálaton felül gyakran további képalkotó vizsgálatokra (UH, CT, MR) is szükség lehet a diagnózis felállításához.
Milyen panaszokkal forduljunk neurológushoz?
hosszú ideje fennálló, rendkívül erős, vagy gyakori fejfájás
A neurológia szakvizsgálat során a szakorvos kikérdezi a beteget a kórelőzményekről, panaszairól, a családban előforduló betegségekről.
A fizikális vizsgálat során az orvos az idegrendszer vizsgálható elemeit megvizsgálja.
Majd mindezen információ alapján mérlegel, hogy van-e szükség további vizsgálatokra, illetve ha szükséges, akkor felírja a gyógyszert vagy egyéb kezelést javasolni (pl.: infúziós kúra).
Mit hozzon magával a szakrendelésre, hogyan készüljön?
Orvosi dokumentációkat, amelyek tartalmazzák a korábbi vizsgálatok, beavatkozások részleteit, eredményeit, diagnózisait és a javasolt kezelést. EESZT hozzáféréssel rendelkezünk azonban, ha az EESZT központi hiba miatt nem elérhető, akkor kezelőorvosaink nem tudják használni az ellátás során, ezért célszerű ha a beteg papíralapon vagy okoseszközön elmentve is magával hozza a leleteket.
Az aktuálisan szedett gyógyszerek listáját, beleértve az orvos által felírt, valamint a vény nélkül kapható gyógyszereket, étrend-kiegészítőket vagy vitaminokat. Kérjük jegyezze fel, gyógyszerek neveit, milyen adagolással és milyen gyakorisággal szedi azokat. Emellett fontos, hogy jelezze, mely gyógyszerekre érzékeny.