Mi a különbség a GENETIKAI ULTRAHANG és a BABAMOZI között?
A genetikai ultrahang és a babamozi összehasonlítása, tévhitek eloszlatása. Mi a különbség a két vizsgálat között?
Szonográfus vagy babamoziban jártas szülész-nőgyógyász szakember végzi a vizsgálatot. A babamozi alkalmával 4D/5D képek és videók készülnek a születendő gyermekről. Segíti a szülő-gyermek kötődést. Összességében ez egy szórakoztató célzatú betekintés a magzati lét világába.
A vizsgálatokat a legmodernebb „Feto Realistic View” üzemmóddal felszerelt Samsung HS40 ultrahang készülékkel végezzük.A 3D leképzés a 2D technikára épülő módszer, ahol a készülék az ultrahang beesési szögének változtatásával leképezi a magzatot; a harmadik dimenzió tulajdonképpen a mélységet jelenti. A vizsgálat során állókép készül, amelyen a laikusok számára is egyértelműen beazonosíthatók a magzat testrészei, arcvonásai.
Az általunk használt készülék alkalmas a nagy sebességű 3D leképezésre, amelynek segítségével egy valós idejű mozgó képsort tud rögzíteni. Ez a funkció a 4D és 5D babamozi élmény alapja.
A legideálisabb időszak a 24-28. hét, ekkor már a laikusok számára is jól felismerhető a magzat keze, lába, mellkasa, arca. Továbbá nagy eséllyel megállapítható a magzat neme és részletgazdag képek készíthetőek a magzat arcáról.
Jelen tudásunk szerint az ultrahang vizsgálat nincs káros hatással sem az anyára sem a magzatra. Valószínűsíthető, hogy a magzat érzékeli az ultrahang vizsgálat tényét, ezért a babamozi idejét az ajánlásoknak megfelelően maximum 20-25 percben határoztuk meg.
A babamozi sikerességének legfőbb korlátozó tényezője, ha a magzat olyan pózban helyezkedik el az anyaméhben, amelyben takarja az arcát vagy teljesen hátat fordít az ultrahang vizsgáló fejének.
Rendelőnkben garanciát vállalunk a babamoziért, ha első alkalommal nem sikerül képet készíteni a magzatról, akkor visszahívjuk a kismamát egy ingyenes második babamozira. A babamozit szonográfus és szülész-nőgyógyász rezidensek végzik.
A babamozi célja a magzati életbe való betekintés, a magzat részének vagy egészének megjelenítése 3D,4D illetve 5D felvételeken.
A genetikai ultrahang és a babamozi összehasonlítása, tévhitek eloszlatása. Mi a különbség a két vizsgálat között?